Warsztaty pszczelarskie-

Bzykająca przyczepka edukuje

Co to w ogóle jest?

Co to wogóle za projekt? Jaki ma cel? Dziwne to wszystko. To jedne z najczęstszych pytań jakie otrzymujemy od wielu osób. Po co powstały i jaki jest ich cel? No to posłuchajcie.

  • Po pierwsze powstały one w mojej głowie, po około 2 latach od momentu gdy zacząłem hodować pszczoły. To właśnie dzięki poznaniu pszczół z bliska, zrozumieniu ich świata i zagrożeń jakie czekają na każdego owada w naszym milenium, postanowiłem zrobić coś dla owadów, bo przecież to one robią coś dla nas, więc ja zrobię coś dla nich. Oto i cała idea.
  • Wraz ze zrozumieniem problemów jakie czekają na pszczoły i pszczelarzy w mojej głowie rósł pomysł. Idea i misja bo zmienić postrzeganie owadów w głowach społeczeństwa. Skąd się to wzięło? Praktycznie po tym jak zostałem pszczelarzem zaczęły się problemy. Każdemu dookoła przeszkadzały pszczoły. Każdy obwiniał owady o to że są krwiożerczymi istotami które czekają na nas w każdym zakątku. Nie wierzycie? No to śmiało wytestujmy twoją wiedzę. Bez głębszego zastanowienia postaraj się odpowiedzieć na pytanie. Jakie kolory ma pszczoła? Chodzi o pszczołę miodną, czyli tą która zbiera dla Was miód. Jestem ciekaw waszych odpowiedzi. Zapiszcie je w komentarzu na dole.  
  • Po przeprowadzeniu warsztatów, z dziećmi i ich rodzicami, zauważyłem jedną rzecz. Że to wszystko nie ma sensu, jeśli nie zrobię czegoś jeszcze, bo same warsztaty to za mało. Za mało, bo żeby zmienić ludzi potrzebne jest im coś więcej. Coś co będzie ogromnym wyzwaniem dla ludzi i co dokona zmiany w ich głowach. Z tych warsztatów powstała Fundacja. 

Oto część z naszych warsztatów

Sobótka - Przedszkole nr.1

Uciechów

Marcinowice

Wałbrzych