Warsztaty Pszczelarskie

Dlaczego edukacja i pszczoły?

Pszczoły są super! Czaderskie i wogóle można na nie patrzeć godzinami. Bez nich ponoć nie będzie życia na ziemi, chociaż to podejście jest raczej w odniesieniu do, niż do wszystkich stworzeń na ziemi. Prawda o pszczołach jest jednak na tyle fascynująca i inspirująca że postanowiliśmy o nich opowiadać dzieciom i ich rodzicom. Wiemy że jednym z najważniejszych zadań w naszym świecie to dbanie o przyszłość. Przyszłość owadów  i ludzi. 

Ważne wnioski i informacje

Pszczoły i ekosystem

Pszczoły są jednym z ważniejszych elementów jaki sprawia że mamy co włożyć do garnka. Naszym obowiązkiem jest opieka nad nimi.

Siej co tam masz!

Nie obijaj się. Masz kawałek zieleni obok domu? Działkę która zarasta? Brakuje Ci czasu na koszenie trawy. To SUPER! Bierz łopatę, wyłącz fejsa i ogień do ogrodu.

Fundacja Pracowite Pszczółki

Maniów Wielki? Panie A gdzie to?

Urokliwe miejsce w okolicy Mietkowa.

No właśnie, Maniów Wielki to Mała Wioseczka znajdująca się w gminie Mietków. Obecnie zamieszkuje ją około 250 osób. Odwiedzając ja możesz zobaczyć kościół filialny pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, z XV w., XIX w. folwark, z początku XIX w., XX w.: stajnie, oborę oraz spichrz.
Ponadto we wsi znajdują się dwie figury św. Jana Nepomucena z XVIII w.: przy ul. Okulickiej z 1752 r. i w parku podworskim. Na zdjęciu obok widzicie własnie Nepomucena z Parku. I powiem szczerze jest to jeden w piękniejszych parków w okolicy. Według Mirka, lokalnego rockmana, w dawnych czasach odbywały się tam mega imprezy. 

Mini Galeria

Parę słów na temat warsztatów

Warsztaty jakie poprowadziliśmy na święcie miodu w Maniowie Wielkim, przeprowadziliśmy dzięki zaproszeniu Pana Mirka z urzędu miasta w Mietkowie, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Do rzeczy. Warsztaty  jakie przeprowadziliśmy były wyjątkowe pod paroma względami. Pierwsza rzecz to to że mogliśmy poprowadzić nasze zajęcia na świeżym powietrzu, w super magicznym parku. Szczerze to wyjątkowe miejsce pełne Lip, w którego środku dumnie stoi pomnik św. Jana Nepomucena. 

Św. Jan Nepomucen

Jest patronem jezuitów, Pragi, spowiedników, szczerej spowiedzi, dobrej sławy i tonących oraz orędownikiem podczas powodzi. Jest także patronem mostów. Według tradycji ludowej był świętym, który chronił pola i zasiewy przed powodzią, ale również i suszą. Dlatego figury Jana Nepomucena (nepomuki) można spotkać jeszcze dzisiaj przy drogach w sąsiedztwie mostów, rzek, ale również na placach publicznych i kościelnych oraz na skrzyżowaniach dróg. (żródło: Wikipedia)

Warsztaty na imprezię prowadzili

Ślężańskie Miody

Co by tu dużo pisać. Od 2013 rozpoczęliśmy budowę naszej pasieki, a dziś bardziej niż na miodzie zależy nam na propagowaniu idei ratowania owadów i przyrody wokół nas.

Nasza nasza strona główna

Sweet Atelier

Iza ze Sweet Atelier to chyba jedna z najbardziej "piernikowych" osób w naszej okolicy. Producent artystycznych pierników które możecie zobaczyć ...

Pierniki Izy

MILMA

Sylwia czyli twórczyni warsztatów dla dzieci na temat historii kuchni. Polecamy Wam zapoznać się z blogiem i video jakie ma u siebie.

Strona Sylwi