Warsztaty pszczelarskie - Jaworzyna 2019

Przedszkole w Jaworzynie to jedno z tych przedszkoli na których miałem okazję zaobserwować rozwój jaki dokonuje się w naszym kraju. Po dwóch latach ponownie odwiedziliśmy znowu to miejsce, żeby stwierdzić, że miejsce otrzymało nowe życie. Piękna nowa elewacja, nowe drzwi, odnowione chodniki sprawiają, że aż miło wchodzi się do tego miejsca. Chciałbym widzieć wszędzie taki rozwój, zamiast marudzenia.

Dlaczego zapamiętam te warsztaty? Cóż mam nadzieję, że to tak naprawdę dzieci zapamiętają je na dłużej, a nie ja lecz jeśli miałbym powiedzieć czym się one wyróżniały, to na pewno, bardzo miłą kadrą nauczycielek, które bardzo ciepło mnie przywitały, no i nie zapomnę na pewno momentu gdy dzieci wysadzały nasiona roślin pod płotem przedszkola. Wielkie dzięki za zaproszenie dla Pani Dominiki za zaproszenie. To była czysta przyjemność.

Misja

Po co te warsztaty? Żeby zarobić, czy po to by coś zmienić? Po latach mogę stwierdzić, że to nie działa. Nie działo od razu, lecz powoli zaczyna zmieniać w głowach ludzi.

Czas patrzeć szerzej

No więc patrz trochę szerzej, tak śpiew Łona i tu się zgodzę. Pszczoły są małym ułamkiem całego ekosystemu w którym żyjemy, lecz bardzo ważnym łańcuchem, którego nie możemy zepsuć. Dlatego, patrz trochę szerzej.

Przesuń horyzont

Przesuń horyzont, to tak naprawdę zmiana która nas czeka w ciągu nadchodzących lat. Zmiana spora, lecz konieczna, bo musi zajść w nas a nie w portalach internetowych. Ruszaj więc i sadź co się da.

Nasza Drużyna

Pszczoła robotnica

CEO świata

Królowa pszczół

Jej królewska mość we własnej osobie

Truteń

zwany też Guciem

Daniel B.

czyli Pan Pszczoła