Łąka Kwietna 

Temat łąki kwietnej i pasieki edukacyjnej obok niej to temat bardzo złożony i wymagający wiele pracy. Stworzenie miejsca które byłoby przyjazne owadom i byłoby miejscem gdzie można ze swobodą przeprowadzać zajęcia edukacyjne jest projektem który będzie trwał co najmniej dwa lata i jest on uzależniony od wielu czynników.  Chodząc dziś po terenie zauważyłem po raz kolejny potencjał jaki drzemie  w tamtym miejscu.  Plany plany plany. Jakby rozpisać to wszystko to byłoby sporo do analizowania.  
Ten artykuł ma jednak na celu aktualizowanie stanu naszego projektu. 

Stan na 05.05.2019

Dziś po powrocie z urlopiku majowego odwiedziłem naszą łąkę, a raczej miejsce w którym ma powstać. Od wchodząc od północy zwróciłem uwagę na połać przeoraną przez dziki. Zastanowił mnie fakt czy zamiast wzywać rolnika i opłacać kogoś wpadł mi do głowy pewien pomysł. W te miejsca na start możnaby wysypać nasiona roślin które dostaliśmy od Wojtka G. Jest to około 10 kg nasion które starczą na całkiem sporo terenu. Byłby to sposób na start czegokolwiek zanim ucieknie czas. Tak naprawdę jednym z większych problemów obecnie jest brak możliwości wjazdu czymkolwiek na teren działki.  Terenu nie możemy w żaden sposób wyczyścić, gdyż obecnie jest okres lęgowy i zabroniono nam wycinki czegokolwiek. Więc z tego co najbardziej pałęta mi się po głowie to wysadzenie czegokolwiek na łace, a skupienie się nad jej drugą częścią, czyli pasieką.  

Pasieka

1,2,3 ... 46. Około tyle metrów kwadratowych będzie zajmować nasza pasieka edukacyjna. Po co nam to? Bo to super miejsce żeby uczyć przyszłych pszczelarzy i zainteresowanych tematem.

No i tak jak pisałem wcześniej, na każdym kroku czeka wyzwanie.  Obecnym wyzwaniem przy temacie pasieki jest ogrodzenie jej.  Lokalizacja to ten biały punkt na mapie.  Żeby ogrodzić ten teren Potrzeba nam jeszcze około 50 mb siatki leśnej oraz obsadzenie słupków. Same słupki, około 45 sztuk otrzymaliśmy od Firmy Marbud, z kotliny kłodzkiej, natomiast teraz czeka nas jeszcze instalacja siatki i słupków. 
Ogłaszamy więc nabór wolontariuszy dla osób chętnych do pomocy przy tworzeniu pasieki edukacyjnej. 

Zostań wolontariuszem

Jeśli masz ochotę, a mamy nadzieję że masz, to zapraszamy Cię do pomocy nam w budowie naszej mini pasieki. Wyśli do nas zapytanie wiadomość i lecimy z tematem. Musimy obecnie wykopać około 50 dołów pod słupki ogrodzeniowe. Muszą być około 60 cm głębokie i szerokie na 10 cm. Podejmiesz się wyzwania?