Wrzosowy Plener do kalendarza - Królowe Pszczół 2020

Wrzosowy plener

Za nami kolejny plener do kalendarza Królowe Pszczół 2020. Tym razem wybraliśmy się w niesamowite miejsce jakim jest Przemkowski Park Krajobrazowy. Szczerze przyznam że  nie sądziliśmy że trafimy na wrzosowiska w tym roku, lecz jednak udało się! 

Przemkowski park krajobrazowy polecamy Wam zwłaszcza na weekend, lecz również na koniec Września odbywa się Przemkowskie Święto Miodu i Wina. Jeśli nie byliście jeszcze na tej imprezie, to KONIECZNIE tam jedzcie !  Tutaj macie link

Wrzosowe królestwo w twoim domu!

Wrzosowiska w Kozłowie, bo dokładnie tam byliśmy sprawiły, że przenieśliśmy się na parę godzin do fioletowej krainy, przełamanej cudowną pustynią! Serio, na wrzosowiskach w których byliśmy  jest pustynia i zręsztą nic dziwnego!  Jak dowiedzieliśmy się od Ady, wspaniałej pani leczniczy, wrzosy lubią glebę piaszczystą i pełne słońce! A co jeszcze lepsze wrzos najlepiej rośnie jeśli jesienią się go SPALI! Szok też nie mogłem uwierzyć, lecz jest to fakt!

W miesiącu Wrześniu nie wyobrażaliśmy sobie innej Królowej jak Wrzosowa piękność skąpana właśnie w tych kwiatach. Zdjęcie które widzicie obok NIE JEST zdjęciem które trafi do kalendarza, lecz musicie mi zaufać będzie to niesamowite zdjęcie. Ja już widziałem propozycje, lecz Wam przyjdzie jeszcze trochę poczekać na to zdjęcie. Zapewniam Was, będzie miazga! 

Parę słów o miodzie Wrzosowym

 W stanie płynnym ma zabarwienie czerwono-brunatne i konsystencję średniogalaretowatą. Ma silny aromat. W smaku przyjemny, choć mniej słodki. Stosowany jest przy zaburzeniach dróg moczowych i gruczołu krokowego. Ma zastosowanie również przy stanach zapalnych gardła oraz schorzeniach błony śluzowej jamy ustnej. Korzystne także jest przyjmowanie go przez chorych odczuwających trudności z wydalaniem moczu oraz pomocniczo w kamicy nerkowej, zapaleniu jelit i biegunkach.

Miód wrzosowy otrzymał w 2008r. Certyfikat Unii Europejskiej i zarejestrowany jest pod zastrzeżoną nazwą: Miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich.

Video z pleneru