Misja

Walczymy o owady zapylające

Nasza Wizja

Edukacja przez zabawę i ciekawość.

Nasze Cele

Długotrwałe i spójne.

O naszym główny Celu

Na pewno słyszałeś już wiele razy to zdanie - "Jak zabraknie pszczół to zostanie nam 4 lata życia". Ponoć powiedział to Einstein, a ponoć to kompletna bzdura i nie on to powiedział. Cóż nie mamy zamiaru sprawdzać czy to był on i czy rzeczywiście nie przetrwamy bez owadów. Prawda jest rzeczywiście taka, że to owady, najbardziej liczna grupa, która sprawia że mamy co jeść.
To właśnie one zapylają nasze naszą żywność i sprawiają że życie na ziemi się kręci. Ale czy to jest jedyna prawda? Cóż oczywiście że nie! Natura sobie to wszystko mocno skalkulowała i poukładała a my ten łańcuch przełamujemy i niszczymy. O co mi chodzi? No więc jak każdy z Was wie, dzięki zapylaniu powstaje owoc, który trafiając na żyzną glebę, zmieni się w roślinę, drzewo, krzew itd. Dzięki temu procesowi zmienia się ziemi i powstaje nowa roślina, która no właśnie. Co robi? Robi kolejną rzeczy bez której nie będziemy żyli nawet 10 minut! Właśnie! Ciekawe wiecie o co mi chodzi

Ten proces to fotosynteza. Asymilacyjny cykl węgla. Cudowne rośliny, wyłapują CO2 zmieniając go w tlen. Co ciekawe, tlen jest jedynie produktem ubocznym tego procesu!

Oto nasza misja

Daniel Borak

Założyciel Fundacji Pracowite Pszczółki

Kalendarz Królowe Pszczół 2020

Misja Kalendarza

Jeśli obesrwujecie nasze działania to doskonale wiecie na co nam kalendarz. Nie wiecie? No to jeszcze raz! Misją przewodnią kalendarza jest jego sprzedaż i przez to wsparcie założenia pierwszej w naszej okolicy łąki kwietnej, którą będziemy się opiekować. Po co nam ta łaka? Przeczytaj tekst powyżej, to zrozumiesz. 

Nie zastanawiaj się! Działaj!

Znam wiele osób które przez lata kręcią głowami na zgodę że coś trzeba zrobić, a nie robią nic. Znam wielu pszczelarzy którzy mówią, że pszczoły są ważne, ale gadanie to jedyne co im wychodzi i nic ponadto. Dlatego właśnie zamiast marudzić, jęczeć i stękać. Zrób coś! Co? Przecież wiesz co! Pomyśl tylko. Dalej nie wiesz? No to szukaj rozwiązania!

Kalendarz ludzi z misją!

Ludzie o których usłyszysz w materiale video są absolutnie wyjątkowi! Serio! Poświęcają coś co robią najlepiej by nasz kalendarz i nasza łąka stały się rzeczywistością!

Smaczek tylko dla Was! 

Zdjęcie Na Sierpień!

Moi drodzy z dumą prezentujemy Wam wersję wstępną strony na Sierpień! Niesamowite zdjęcie które zostało uchwycone w słonecznikach, w wielu wzbudza zachwyt! Dlaczego słonecznik? No cóż. Moi drodzy bo właśnie na ten miesiąc wypadają zbiory tej cudnej rośliny. To z niej produkowany jest olej, niektóre jego odmiany służą jako ozdoba bukietów i waszych domów. Wielu z Was natomiast nie wie jednej rzeczy. Słonecznik może być również rośliną miododajną. Fakt trzeba go baaardzo dużo, lecz jest on również źródłem cennego pyłku.

Parę słów na temat samego zdjęcia

Zapisz się do newslettera.

Warsztaty w Dusznikach Zdrój

Kolejną rzeczą jaką możemy się pochwalić w tym tygodniu to, przeprowadzenie warsztatów pszczelarskich w Kotlinie Kłodzkiej, a dokładniej w Dusznikach Zdrój, a jeszcze dokładniej w nowo otworzonej restauracji Czarny Staw.

Restauracje znajdziecie tutaj - Czarny Staw

Warsztaty które przeprowadziliśmy były w 100% darmowe, co raczej kłóci się z model biznesowym większości firm i NGO w okolicy. Przecież wiecie, że nie ma nic za darmo. No może prawie nic :D I tak warsztaty przeprowadzone w restauracji różnią się. Nie ma dzieci, ale są dorośli. I to było coś fajnego. Podyskutować z ludzmi o pszczołach. Opowiedzieć im o nich i odpowiedzieć na ich pytania. Bardzo cenne doświadczenie, ponieważ mieliśmy również okazję porównać swoją wiedzę z tak dużą organizacją jak GreenPeace. I powiem szczerze, bez ogródek, nasze wykłady są naprawdę na mega poziomie! Ludzie słuchają i dyskutują z nami! To ważne, bo wiemy że to co robimy dociera!