Kalendarz - Królowe Pszczół

Wrzosowy Plener do kalendarza - Królowe Pszczół 2020

Wrzosowy plener

Za nami kolejny plener do kalendarza Królowe Pszczół 2020. Tym razem wybraliśmy się w niesamowite miejsce jakim jest Przemkowski Park Krajobrazowy. Szczerze przyznam że  nie sądziliśmy że trafimy na wrzosowiska w tym roku, lecz jednak udało się! 

Przemkowski park krajobrazowy polecamy Wam zwłaszcza na weekend, lecz również na koniec Września odbywa się Przemkowskie Święto Miodu i Wina. Jeśli nie byliście jeszcze na tej imprezie, to KONIECZNIE tam jedzcie !  Tutaj macie link

Wrzosowe królestwo w twoim domu!

Wrzosowiska w Kozłowie, bo dokładnie tam byliśmy sprawiły, że przenieśliśmy się na parę godzin do fioletowej krainy, przełamanej cudowną pustynią! Serio, na wrzosowiskach w których byliśmy  jest pustynia i zręsztą nic dziwnego!  Jak dowiedzieliśmy się od Ady, wspaniałej pani leczniczy, wrzosy lubią glebę piaszczystą i pełne słońce! A co jeszcze lepsze wrzos najlepiej rośnie jeśli jesienią się go SPALI! Szok też nie mogłem uwierzyć, lecz jest to fakt!

W miesiącu Wrześniu nie wyobrażaliśmy sobie innej Królowej jak Wrzosowa piękność skąpana właśnie w tych kwiatach. Zdjęcie które widzicie obok NIE JEST zdjęciem które trafi do kalendarza, lecz musicie mi zaufać będzie to niesamowite zdjęcie. Ja już widziałem propozycje, lecz Wam przyjdzie jeszcze trochę poczekać na to zdjęcie. Zapewniam Was, będzie miazga! 

Parę słów o miodzie Wrzosowym

 W stanie płynnym ma zabarwienie czerwono-brunatne i konsystencję średniogalaretowatą. Ma silny aromat. W smaku przyjemny, choć mniej słodki. Stosowany jest przy zaburzeniach dróg moczowych i gruczołu krokowego. Ma zastosowanie również przy stanach zapalnych gardła oraz schorzeniach błony śluzowej jamy ustnej. Korzystne także jest przyjmowanie go przez chorych odczuwających trudności z wydalaniem moczu oraz pomocniczo w kamicy nerkowej, zapaleniu jelit i biegunkach.

Miód wrzosowy otrzymał w 2008r. Certyfikat Unii Europejskiej i zarejestrowany jest pod zastrzeżoną nazwą: Miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich.

Video z pleneru

Misja

Walczymy o owady zapylające

Nasza Wizja

Edukacja przez zabawę i ciekawość.

Nasze Cele

Długotrwałe i spójne.

O naszym główny Celu

Na pewno słyszałeś już wiele razy to zdanie - "Jak zabraknie pszczół to zostanie nam 4 lata życia". Ponoć powiedział to Einstein, a ponoć to kompletna bzdura i nie on to powiedział. Cóż nie mamy zamiaru sprawdzać czy to był on i czy rzeczywiście nie przetrwamy bez owadów. Prawda jest rzeczywiście taka, że to owady, najbardziej liczna grupa, która sprawia że mamy co jeść.
To właśnie one zapylają nasze naszą żywność i sprawiają że życie na ziemi się kręci. Ale czy to jest jedyna prawda? Cóż oczywiście że nie! Natura sobie to wszystko mocno skalkulowała i poukładała a my ten łańcuch przełamujemy i niszczymy. O co mi chodzi? No więc jak każdy z Was wie, dzięki zapylaniu powstaje owoc, który trafiając na żyzną glebę, zmieni się w roślinę, drzewo, krzew itd. Dzięki temu procesowi zmienia się ziemi i powstaje nowa roślina, która no właśnie. Co robi? Robi kolejną rzeczy bez której nie będziemy żyli nawet 10 minut! Właśnie! Ciekawe wiecie o co mi chodzi

Ten proces to fotosynteza. Asymilacyjny cykl węgla. Cudowne rośliny, wyłapują CO2 zmieniając go w tlen. Co ciekawe, tlen jest jedynie produktem ubocznym tego procesu!

Oto nasza misja

Daniel Borak

Założyciel Fundacji Pracowite Pszczółki

Kalendarz Królowe Pszczół 2020

Misja Kalendarza

Jeśli obesrwujecie nasze działania to doskonale wiecie na co nam kalendarz. Nie wiecie? No to jeszcze raz! Misją przewodnią kalendarza jest jego sprzedaż i przez to wsparcie założenia pierwszej w naszej okolicy łąki kwietnej, którą będziemy się opiekować. Po co nam ta łaka? Przeczytaj tekst powyżej, to zrozumiesz. 

Nie zastanawiaj się! Działaj!

Znam wiele osób które przez lata kręcią głowami na zgodę że coś trzeba zrobić, a nie robią nic. Znam wielu pszczelarzy którzy mówią, że pszczoły są ważne, ale gadanie to jedyne co im wychodzi i nic ponadto. Dlatego właśnie zamiast marudzić, jęczeć i stękać. Zrób coś! Co? Przecież wiesz co! Pomyśl tylko. Dalej nie wiesz? No to szukaj rozwiązania!

Kalendarz ludzi z misją!

Ludzie o których usłyszysz w materiale video są absolutnie wyjątkowi! Serio! Poświęcają coś co robią najlepiej by nasz kalendarz i nasza łąka stały się rzeczywistością!

Smaczek tylko dla Was! 

Zdjęcie Na Sierpień!

Moi drodzy z dumą prezentujemy Wam wersję wstępną strony na Sierpień! Niesamowite zdjęcie które zostało uchwycone w słonecznikach, w wielu wzbudza zachwyt! Dlaczego słonecznik? No cóż. Moi drodzy bo właśnie na ten miesiąc wypadają zbiory tej cudnej rośliny. To z niej produkowany jest olej, niektóre jego odmiany służą jako ozdoba bukietów i waszych domów. Wielu z Was natomiast nie wie jednej rzeczy. Słonecznik może być również rośliną miododajną. Fakt trzeba go baaardzo dużo, lecz jest on również źródłem cennego pyłku.

Parę słów na temat samego zdjęcia

Zapisz się do newslettera.

Warsztaty w Dusznikach Zdrój

Kolejną rzeczą jaką możemy się pochwalić w tym tygodniu to, przeprowadzenie warsztatów pszczelarskich w Kotlinie Kłodzkiej, a dokładniej w Dusznikach Zdrój, a jeszcze dokładniej w nowo otworzonej restauracji Czarny Staw.

Restauracje znajdziecie tutaj - Czarny Staw

Warsztaty które przeprowadziliśmy były w 100% darmowe, co raczej kłóci się z model biznesowym większości firm i NGO w okolicy. Przecież wiecie, że nie ma nic za darmo. No może prawie nic :D I tak warsztaty przeprowadzone w restauracji różnią się. Nie ma dzieci, ale są dorośli. I to było coś fajnego. Podyskutować z ludzmi o pszczołach. Opowiedzieć im o nich i odpowiedzieć na ich pytania. Bardzo cenne doświadczenie, ponieważ mieliśmy również okazję porównać swoją wiedzę z tak dużą organizacją jak GreenPeace. I powiem szczerze, bez ogródek, nasze wykłady są naprawdę na mega poziomie! Ludzie słuchają i dyskutują z nami! To ważne, bo wiemy że to co robimy dociera!

Kalendarz - Królowe Pszczół 2020

Tworzymy kalendarz z misją!

Mając w głowie misje ochrony owadów, można zrobić wiele rzeczy, lecz to co zamierzamy zrobić z pomocą pięknych modelek, sztuki fotografowania i odrobiny marketingu, sprawi że na stałe zmienimy coś w naszej okolicy. Zrobimy coś trwałego, co pozwoli naszej przyrodzie rozkwitnąć. Nawet jeśli to będzie tylko chwila w porównaniu z cyklem życia całej planety, to przecież każdy z Was wie doskonale, że to od małych, z pozoru nic nie znaczących rzeczy, zaczyna się zmiana i dziś dajemy Was szansę bycia tą zmianą.

Po co to wszystko?

Tak jak wspomniałem wam wcześniej macie okazję bycia częścią zmiany, jaka nas czeka, według mnie, w ciągu najbliższych paru lat. Jak każdy z Was wie i słyszał zmienia się klimat i przyroda w praktycznie każdej części świata tworzy niespotykane dotąd zjawiska. Kto ma na swoim liczniku trochę więcej niż 30 lat, doskonale pamięta zimy gdy mógł pojeździć na sankach w śniegu. Ale do rzeczy, bez zbędnego koloryzowania.

Projekt - Łąka kwietna w Sobótce

Kalendarz który tworzymy jest tak naprawdę jednym z pomysłów wsparcia utworzenia łąki kwietnej w Sobótce. Nasza łąką wymaga jeszcze sporo pracy i koszty wstępnie szacujemy na około 20 tyś złotych, wliczając w to oczyszczenie terenu, przygotowanie pod siew, ogrodzenie łąki (przynajmniej jej części) zakup nasion na łąkę 2 letnią oraz zakup paru uli do rozpoczęcia rodzinnego kursu pszczelarskiego.
Tak więc jak widzisz plany są ogromniaste i wydatki również. Kalendarz - Królowe pszczół ma nam pomóc chociaż częściowo wesprzeć nasze finanse w budowie łąki i realizacji naszych planów.

Zostań naszą modelką, makijażystką i Stylistką

Jesteś zainteresowana wspomóc nas inaczej niż za pomocą zakupu kalendarza? Zostań naszą modelką, makijażystką i stylistką. Tak jest! Potrzebujemy Ciebie i Ciebie i Ciebie! Dlaczego tak? Postawialiśmy sobie za cel wykonanie bardzo profesjonalnego kalendarza, takiego który zwali z nóg i do współpracy chcemy zaprosić osoby które pomogą nam to zrealizować. Co damy od Siebie? Każde zdjęcie będzie opatrzone odpowiednim opisem z imieniem i nazwiskiem, modelki, stylisty, fotografa czy makijażystki. Widać to na zdjęciu obok. Dodatkowo powstanie strona dedykowana kalendarzowi i osobom pomagającym w jego powstaniu. Tak więc poszukujemy następujących osób i firm do współpracy

  • Modelek
  • Stylistek
  • Makijażystek
  • Kwiaciarni
  • Twórców bizuterii
  • Każdego kto mógłby coś wnieść do projektu! SERIO!

Jeśli jesteś zainteresowana w pomocy przy tworzeniu naszego kalendarza uzupełnij proszę ten formularz zgłoszeniowy. Odezwiemy się do Ciebie jak najszybciej się to uda.

Do góry

Szablon wykonany przez jedną z pracowitych pszczółek.